Reference

Voľba pomaturitného prípravného kurzu v Brne bolo najlepším rozhodnutím ako stráviť rok po maturite a nevydarených prijimačkách. Verte či nie aj zo zdravotnej školy sa človek vie dostať na medicínu a veľká vďaka patrí hlavne lektorom z kurzu. Organizácia jednotlivých predmetov a ich teoretické podanie nám žiakom bolo perfektné. Prístup bol priateľský a kedykoľvek sme sa mohli na každého lektora s daným problémom obrátiť aj po vyučovaní na poobedných hodinách alebo komunikáciou cez sociálne siete. Nič nie je lepšie ako pocit vidieť v IS – přijat na VŠ. Samozrejme je potrebné dodať, že kurz je len polovica úspechu, ostatné závisí od prípravy seba samých. No práve pomaturitko je tým správnym krokom vpred.

Denisa Mikulcová

Tento rok som absolvovala pomaturitné štúdium NaLekarskou v Brne, pretože som sa po maturite nedostala na zubné lekárstvo. Mala som aj školu, na ktorú som bola prijatá, ale nakoniec som sa rozhodla, že len intenzívnou prípravou dosiahnem svoj cieľ, ktorý som veľmi chcela. Kurz prebieha ako veľmi príjemná stredná škola od pondelka do štvrtka. Bez známok, hodnotenia alebo akéhokoľvek stresu. Preto je aj dôležité si uvedomiť, že lektori poskytnú priestor a informácie, ale je na vás ako sa tomu budete venovať vo svojom voľnom čase. Lektori sú úžasní, vedia vždy pomôcť, vysvetliť. Začala som vo veľa veciach vidieť súvislosti a vďaka tomu som porozumela aj učivu, ktoré som si myslela, že nikdy nepochopím. Veľké plus vidím v tom, že na biológii diktujú a dávajú poznámky, ktoré sú už možno nadstavbou na stredoškolské vzdelanie, čiže ak sa rozhodnete pre tento kurz tak budete určite o krok vpred na prijímačkách ďalší rok. Behom vyučovania sa píšu testy, ktoré vám ukážu ako na tom ste a kde máte rezervy. Riešia sa rôzne otázky nielen z modeloviek z Brna, ale aj z Olomouca, Prahy či z Bratislavy. Takže ak je vaším snom byť lekárka alebo zubárka, určite by som odporučila tento kurz, sama by som si to zopakovala:) Veľmi ďakujem lektorom, lebo aj vďaka nim som sa dostala na zubné lekárstvo do Hradca Králové, Olomouca a aj do Brna:)

Nikola Tabačárová

 

Myslím, že určitě nemusíte zoufat, pokud se nedostanete na poprvé, naopak je to možná lepší, protože máte šanci dohnat svoje mezery, což vám značně usnadní prvák na medicíně. Pomaturitko od Nalékařskou je podlemě ideální volba, všichni lektoři jsou přátelští a velice ochotní cokoliv vysvětlit a zopakovat. Ve třídě je rodinná atmosféra, všichni si pomáhají navzájem. Pokud jste neměli kladný vztah k fyzice na střední škole, Klára vám ukáže, že fyzika je vlastně zábavná a vůbec ne tak složitá, jak se na první pohled zdá být. V chemii zase že organická chemie je vlastně poměrně jednodušše odvoditelná. Určitě oceňuji procházení modelových otázek a všech zákeřností v nich, včetně oblíbeného slovíčkaření. Pomaturitko mi strašně moc pomohlo naučit se učit a zapracovat na sobě a dostat se na vytouženou lékařskou fakultu. Díky za všechno celému týmu Nalékařskou ;)

Míša Brejšková

Roku stráveného na denním pomaturitním studiu zpětně vůbec nelituji a můžu jen doporučit všem, kterým to na první pokus nevyšlo a nechtějí se vzdát svého cíle. Kvalitní výuka i lektoři, přátelská atmosféra, doplníte mezery v učivu a obohatíte se o spoustu užitečných rad a typů k přijímačkám. Velké díky patří především lektorce Kláře, která dokáže z velmi neoblíbené fyziky udělat předmět, který si zamilujete. Samozřejmě bez vaší domácí přípravy vám úspěch nikdo nezaručí, ale NaLékařskou je skvělá pomocná ruka a jasným důkazem toho, že pro úspěšné přijímačky nemusíte mít za sebou zrovna 4 roky gymnázia.

Martina Janků

Denní pomaturitní studium mi dalo mnohem více než jsem čekala :) . Nejenom, že vás to donutí připravovat se průběžně, ale hlavně se dozvíte, co všechno je potřeba se na přijímačky naučit a čemu věnovat více nebo méně času, což mně osobně velmi pomohlo. Lektoři nás neustále motivovali a vytvořili přátelské prostředí, kam jsme všichni chodili rádi :) . Výhodou je, že poznáte přátele, kteří mají stejné cíle a navzájem si můžete pomáhat. Určitě to není promarněný čas a vyučované předměty vás třeba začnou bavit jako mě :) . Já jsem se díky kurzu dostala na svou vysněnou školu, takže bych určitě neměnila :) .

Tereza Trčálková

Účastnila jsem se odpoledního kurzu a musím říct, že paráda :) Vážně skvělí lektoři, kteří všechno vysvětlovali velmi srozumitelně a v souvislostech a dodávali materiál i pro domácí studium, ať už se jednalo o příklady k propočítání nebo prezentace k zopakování. Navíc byli vždy ochotní vyjít člověku vstříc, ať už v dovysvětlení látky, v dotazech na různé podrobnosti nebo dokonce ve věcech nad rámec kurzu. Je sice samozřejmostí, že žádný kurz není samospásný a člověk se stejně nejvíc musí učit sám, ale v NaLékařskou ostatně ani nikdo nepředstírá, že by snad byli zázračná propustka na jakoukoliv medicínu, naopak jsou k vám upřímní a féroví :) Příjemným bonusem pak byly květnové přijímačky nanečisto, které má účastník jakéhokoliv kurzu zdarma a kde si člověk aspoň v rámci možností ověří, jak na tom je. Celkově zkrátka hodnotím výborně, rozumná cena za velmi kvalitní výuku.

Anna Kratinová

Učitelé jsou hrozně milý a ochotni se vším pomoct a zároveň umí vše dobře vysvětlit a naučit

Vojtěch Šmáchal

 Naprosto vynikající kurzy, kterým nejde absolutně nic vytknout a bez nich, bych se na vysokou nejspíš nedostala. Kdyby mi někdo před rokem řekl že jednou přijde den, kdy budu chápat fyziku a bude mě i bavit, vysmálala bych se mu. Mít takové učitele na střední, kteří vás motivují, vzbudí ve vás zájem učit se předmět, který nikdy nebyl zrovna váš nejooblíbenější, pomáhají vám a netváří se kysele když něco potřebujete vysvětlit třikrát, by bylo k nezaplacení.

Klára Slováčková

Co můžu dodat – vynikající. Chodil jsem na odpolední kurz, který mi toho dal neuvěřitelně mnoho. Na kurzy jsem se chodil strašně rád, na každou lekci se těšil, postupem času si vytvořil i k trénování daných předmětů lásku. S každou další lekcí mě ty hodiny začaly čím dál tím víc bavit, a za to vše se musím zavděčit hlavně lektorům . Čím je tento kurz podle mě jiný než ty ostatní? To jsem se dozvěděl až při pohovoru před komisí, která se mě zeptala na otázku genového inženýrství. Hned jsem si vzpomněl na hodinu biologie… Měl jsem příležitost vyslechnout si o jedné z nejnovějších metod genového inženýrství, CRISPR, který nám lektorka krásně popsala, na který také posléze poslal pár článku a referencí. Asi jsem měl i to štěstí, že se zájmem o dané téma si ty články přečetl. Nicméně pravdou zůstává, že i díky této skutečnosti, jsem na komisi zapůsobil velice dobře a krom dobrého hodnocení z testů, jsem v kombinaci s pohovorem, skončil na 3-4. místě z celkových uchazečů o daný obor. Za to vše můžu děkovat kurzu a hlavně lektorům, kteří mi dali víc než vědomosti – vyvolali ve mně zájem o dnešní dění okolo věd, které mi se špetkou štěstí zajistily dost komfortní přijetí na fakultu.

Duc Vu Quang

ejlepší kurz. Strašně moc mi pomohl a díky super lektorům jsem se dostala na medicínu. Doporučuji!!!

Romana Gajoši

 Klárka dala do naší přípravy srdce,.. alespoň to tak vypadalo <3 Všichni asi chápeme, že vědomosti do nás nenatečou samy, ale pokud máte skutečně zájem, tady se Vám budou vždycky věnovat. I když nemuseli, i když jsme měli hloupé dotazy (není hloupých dotaz – Ehm… většinou :-) ) , všichni přednášející si vždy našli čas, aby nám odpověděli na naše otázky a věnovali se tomu, čemu jsme nerozuměli. Byli neskutečně obětaví a za to jim patří velký dík – tohle je vidět málokde! Výuka byla jasná, cílená a hlavně podaná od lidí v “našem” věku – tedy jsme si báječně rozuměli, přátelská atmosféra a osobní přístup! Nalékařskou .cz nemá skvělá hodnocení pro nic za nic. Určitě bych doporučila všem! Ochotnější učitele by člověk jen těžko hledal.

Irča Bártíková

Jako absolventka denního pomaturitního studia v Praze mohu jedině doporučit. Oceňuji zejména lektorku fyziky a zakladatelku společnosti Kláru Loukotovou, díky níž jsem fyziku pochopila a uspěla u přijímaček. Ten, kdo zvolí tuto formu přípravy, rozhodně nebude litovat.

Josefína Hahnová

 Ak sa vám nepodarí dostať sa na lekársku fakultu na prvý, či druhý krát určite nezúfajte.Tiež som mala tento problém, no vedela som, že medicína je to čo chcem v budúcnosti robiť a tak som tento kurz uprednostnila pred nejakou inou náhradnou vysokou školou a oplatilo sa. Všetky tri lektorky sú veľmi milé a priateľské, takže aj samotný kurz prebieha v tomto duchu. Na každom z troch predmetov sa preberá všetko potrebné k úspešnému zvládnutiu prijímačiek, dokonca aj také veci s ktorými ste sa na bežnej strednej škole ani nestretli. Priebežne sa píšu testy, ktoré vám ukážu ako ste približne na tom a takisto sa dávajú aj dobrovoľné úlohy na doma, ktoré si v prípade záujmu spolu s lektorkami prekontrolujete a prediskutujete si problémové úlohy.Takisto veľmi oceňujem aj čas navyše, ktorý nám nie raz mimo hodín venovali. Tento kurz mi veľmi pomohol a som úspešne prijatá na zubné aj všeobecné lekárstvo a týmto by som chcela zároveň poďakovať všetkým trom lektorkám za to, že mi pomohli priblížiť sa k môjmu snu.ĎAKUJEM! :)

Katarina Michálková

Absolvovala som pomaturitné štúdium v Brne a moje skúsenosti sú len pozitívne. Pre pomaturitné štúdium som sa rozhodla minulý rok, keď sa mi nepodarilo dostať na odbor Všeobecného lekárstva. Priali ma aj na prírodovedeckú fakultu, ale chcela som sa ešte rok venovať intenzívnej príprave na lekársku fakultu. Počas roka som zistila že to bola najlepšia možná voľba, pretože som v jednotlivých predmetoch začínala vidieť súvislosti, čo bolo pre mňa veľmi dôležité. Lektorkám záležalo na tom, aby sme učivu rozumeli a nie len sa to bezhlavo učili naspamäť. V tomto vidím aj obrovské plus, že sme sa nejakej časti venovali aj dlhšiu dobu keď sme jej neporozumeli. Takisto veľkým pozitívom boli opakovacie testy po určitých celkoch, vďaka ktorým sme sa mohli sami otestovať, ako na tom sme. Tiež veľmi chválim aktivitu lektoriek, že nám vybavili rôzne exkurzie, napríklad v Anatomickom ústave Masarykovej univerzity, v Ústave súdneho lekárstva, vo vedeckom centre VIDA alebo rôzne pokusy z chémie, kedy sme konečne aj naživo videli že tie nekonečné príklady z chémie majú aj nejaký zmysel. Každému by som teda 100% odporučila tento kurz, pretože vás dostatočne pripraví nielen na príjmačky, ale aj na nasledujúce štúdium :)

Jana Sláviková

Po tom, co jsem se minulý rok nedostala na lékařskou fakultu, jsem se rozhodla, že zkusím přípravný kurz.(abych hlavně dohnala svoji fyziku) Jsem hrozně ráda, že jsem si vybrala právě kurz NaLékařskou. Hrozně moc bych chtěla poděkovat Klárce, která nás celý rok učila fyziku a já konečně můžu říct, že ji umím! Všichni učitelé mají skvělý přístup ke studentům, hodiny jsou přátelské a každý vám se vším pomůže. Jsem hrozně ráda, že jsem kurz absolvovala a díky tomu se dostala na svoji vysněnou fakultu. Takže neváhejte, kurz NaLékařskou je určitě ta správná volba.

Barbora Šormová

Kurz od “Na lékařskou” byl super! Stihli jsme probrat téměř všechny okruhy k přijmačkám a na zbytek jsou zpracovaná fajn videa jak na fyziku tak chemii. Lektoři jsou moc fajn (jako fakt chytří!) a není problém se na ně kdykoliv obrátit s obtížnější látkou. Určitě mi pomohly i přijmačky nanečisto abych se zorientoval jak na tom jsem a jestli mám ještě zabrat nebo zabrat ještě víc. Na 100% kurzy doporučuji <3

Vítek Paulík

 Tento rok jsem absolvovala odpolední kurz v Praze a musím říct, že zcela předčil má očekávání. Loni jsem absolvovala kurz u jiné, větší společnosti, který mi moc nedal, a tak jsem byla hodně skeptická při výběru dalšího kurzu. Zpětně jsem moc ráda, že jsem narazila právě na tuto společnost, která nabízí přípravné kurzy, na nichž vládne přátelská atmosféra a osobní přístup. Na gymnáziu jsem měla problémy zejména s fyzikou, celkem jsem se jí tedy obávala. Musím říct, že po absolvování tohoto kurzu, nejen, že danou látku chápu, ale také mě fyzika začala bavit. Lektoři rozumí dané problematice, vysvětlují vše srozumitelně a pokud máte nějaký problém, není problém za nimi přijít a zeptat se jich na to, popřípadě je v ceně i několik konzultačních hodin. Výuka probíhala v centru města, což jsem rovněž ocenila. Osobně hodnotím tyto přípravné kurzy velmi kladně. Mě pomohly se dostat na mou vysněnou fakultu. Každému bych je doporučila.

Tereza Jiřičková

bsolvovala jsem roční pomaturitní studium a musím říct, že kurz splnil mé očekávání. Potřebovala jsem doplnit znalosti ve fyzice a to se mi díky zakladatelce Nalékařskou a lektorce fyziky Kláře Loukotové povedlo. Klára má skvělý přístup ke svým studentům. Všichni lektoři nemají problém poradit vám i mimo vyučovací hodiny. Takže pokud se rozhodnete pro Nalékařskou a dáte do toho své úsilí, litovat určitě nebudete. Já osobně jsem se dostala na svou vysněnou fakultu a ten rok mi za to určitě stál.

Michaela Mašíková

Pomaturitný kurz NaLekarskou určite odporúčam všetkým, ktorých cieľom je dostať sa na LF a zbytočne počas roka nestrácať čas. Celý systém kurzu je nastavený veľmi prepracovane – zameriava sa najmä na konkrétne modelové otázky pre dané školy a zo všetkých predmetov môže človek získať určite väčšie množstvo informácií ako na strednej škole, čo je skvelé, keďže na prijímačkách požadujú omnoho viac. Lektorky sú naozaj veľmi dobré vo svojom odbore a po celý čas kurzu vládla priateľská a slobodná atmosféra. Ak je tvojim cieľom sa naozaj dobre pripraviť na prijímačky, čas na tomto kurze nebudeš ľutovať. Okrem individuálneho prístupu a bezpodmienečnej ochote pomôcť zo strany lektorov sa naozaj nebudeš nudiť, pretože rôzne opakovacie hodiny ťa donútia naučiť sa, čo by sa pri samoštúdiu určite nestalo. :) Ja som sa na kurze cítila veľmi dobre a behom roka som sa naozaj skvele porozumela najmä fyzike, ktorú som na strednej mala mizernú. Naozaj vrelo odporúčam budúcim lekárom ale nie len tým, pretože aj ostatné lekárske i nelekárske odbory postavené na bio, che a fyz si prídu na svoje :)

Libuše Kovalíková

Absolvovala jsem last minute přípravu na LF 3 a byla jsem nadšená. Všechny příklady vysvětleny, lektorka Klára nám navrhla více možných řešení, tudíž každý si mohl vybrat to, co mu vyhovuje. Doporučuju :)

Jana Čaňová

Kurzy byly fajn, zopakovala jsem si již naučenou látku ze školy + jsem se dozvěděla vždy něco nového. Lektoři – skvělí, ochotní cokoli vysvětlit a látku podávali zábavným způsobem. Děkuji :)

Dana Škvárová

Fyzika lastminute byl skvělý kurz pro urovnání a doplnění znalostí při finiši v přípravě na příjmačky.

Kristýna Glasová

Kurz jsem absolvovala a musím uznat, že předčil moje očekávání. Lektoři jsou do látky zapálení a je vidět, že je to baví. Velmi mě potěšil i individualní přístup ve chvíli, kdy jsem požádala o znovu vysvětlení látky, které jsem nerozuměla. Na gymnáziu jsme neprobrali úplně všechny okruhy. Lektorky se drží přímo okruhů, které LF požaduje. Moc se mi líbí i komunikace přes fb. pokud jsem něco nevěděla, lektorky mi rychle odpověděly a poradily. Protože jsem maturovala již před delší dobou, potřebovala jsem i řád a smysluplný postup jak si látku připomenout a znovu doučit tak, aby to navazovalo. V minulosti jsem absolvovala i přípravný kurz od Tutoru. Za sebe musím říct, že NaLekařskou mi dalo mnohem a mnohem víc. Je vidět, že NaLekařskou, není jen kurz, kde si máte odsedět svoje, ale že lektorům záleží na tom, aby jste látku pochopili a rozuměli jí i když se situace v zadání troch změní.

Michaela Kopecká

  Som absolventom kurzu NaLekarskou a moje dojmy sú viac ako dobré. Vďaka tomuto kurzu a vyučujúcim v ňom som sa dostal na lekársku fakultu, za čo vďačím dobrému výkladu učiva a správnemu výberu obsahu hodín. Učil som sa, viac-menej, len z poznámok ktoré som si odniesol z kurzu a z materiálov ktoré nám odporučili. Plus je, že ku každému študentovi je zvolený individuálny prístup a na kurze panuje priateľská atmosféra, preto môžem odporučiť pomaturitné štúdium NaLekarskou.

Michal Jakubov

dporúčaam všetkým ,ktorí majú túžbu distať sa na medicínu :) stredoškolské učivo ešte raz zopakujete a zdokonalíte sa v každom predmete ;) Ja som osobne so svojou voľbou veľmi spokojná! Doma by som to nikdy takto neprebrala ako v nalekarskou :) kvalita vyučujúcich je na dosť dobrej úrovni a ich prístup je skvelí, sú tu pre nás ešte aj po skončeni kurzu a nechajú sa nami stále otravovať a odpovedať nám na naše otázky :)

Paula Valeková

 Absolvovala jsem intenzivní jarní kurz a moc mi to pomohlo. Vynikající lektoři. Na střední mě vůbec nebavila fyzika a chemie, ale po tomto kurzu mě to začalo bavit, asi proto že, jsem to začala chápat. Biologie mě bavila vždycky. Naučila jsem se toho hodně. Bylo to super :-)

Oksana Svyda

Myslím že NaLekarskou ako prípravny kurz je iný ako ostatné hlavne preto, aká je medzi študentami a lektormi atmosféra. Taký skvelý kolektív a super spoluprácu s lektormi, ktorí su ochotní pomocť 24/7, som nečakala! Takže ak hľadáte kurz s malou triedou (a teda individuálnym prístupom), ochotnými a hlavne nadšenými lektormi ktorí majú učivo naozaj zvládnuté tak neváhajte! A k tomu ešte exkurzie, experimenty a moje najobľúbenejšie súťaže o fidorky!!

Alžběta Virdzeková