Lektoři

Klára Loukotová (fyzika)

Klára je zakladatelkou NaLékařskou.cz. S výukou fyziky se zaměřením na přípravu na lékařské fakulty má sedmiletou zkušenost. Odučila již 16 skupin pomaturitního studia, 27 skupin přípravných kurzů pro středoškoláky. Učit ji baví a ráda vymýšlí nové metody, jak vysvětlit fyziku i těm, které na střední škole tento předmět příliš nezaujal. Do svých hodin se snaží zapojovat zajímavé pokusy a vždy dbá na individuální přístup ke studentům. Studovala fyziku se zaměřením na astrofyziku na Masarykově univerzitě a učitelství matematiky a fyziky na MFF UK.

Katarína Ch. (biologie)

Katka je odborným pracovníkem v oboru molekulární biologie a genetiky na Lékařské fakultě MU. Zaměřuje se na výzkum cukrovky. O ní také mluvila v našem podcastu. Na Lékařské fakultě MU je součástí týmu, který organizuje příjímací zkoušky a také na této fakultě také učí. U nás odučila již 12 přípravných kurzů. Studenti na ní oceňují její velkou šíři znalostí, které dokáže velmi efektivně a poutavě předávat ostatním. Má perfektní přehled o tom, co se objevuje v přijímačkách a jak je potřeba se na ně připravit.

Hugo S. (chemie)

Hugo letos dokončil Ph.D. studium na Masarykově univerzitě a je z něj tedy doktor chemie. Na Masarykově Univerzitě také učí a byl dokonce vyhlášen nejlepším učitelem z řad studentů této univerzity. Studenti jsou nadšení z jeho neuveřitelné energie, kterou do učení dává. S Hugem si zkrátka chemii zamilujete.

Petra N. (biologie)

Petra je naší dlouholetou lektorkou biologie. U nás připravila již přes 300 studentů na přijímačky. Můžete ji znát z našich podcastů, kde mluvila například o metodě CRISPR cas9. Její specializací je genetika a mikrobiologie, tedy části biologie, které se v přijímačkách objevují stále častěji. Studenti na ní oceňují její bezmezné nadšení pro biologii, které předává dál. Petra dokončuje doktorandské studium na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity, v rámci kterého se zabývá jako téměř jediná v Evropě výzkumem velryb jižních

Alena Š. (fyzika)

Alenka u nás učí již třetím rokem a naši studenti si ji oblíbili mimojiné i kvůli její neuvěřitelně přátelské povaze. Díky ní žáci úplně zapomenou na to, že fyziku třeba inesnášeli, a najednou jim přijde jako fajn předmět, na který se dá připravit. Alenka studovala učitelství fyziky a biologie a než jí zlákala pedagogická profese, koketovala i s medicínou, takže našim studentům rozumí jako nikdo jiný.

Kateřina B. (biologie)

Katka je neuvěřitelný biologický talent. Kromě jiného reprezentovala naši zemi na světovém finále biologické olympiády. Nyní biologii studuje na Karlově Univerzitě. Studenty stále znovu a znovu překvapuje neuvěřitelnou šíří svých znalostí a je tak schopná zodpovědět kdekají zvídavý dotaz či obohatit výuku mnohými zajímavostmi.

Kuba M. (chemie)

Kuba miluje chemii a zjistíte to do pár minut po tom, co se s ním setkáte. Jeho specializací je biochemii, jejíž studium dokončuje na VŠCHT. Kromě toho také pracuje v chemické laboratoři a studuje učitelství chemie, jelikož vidí velkou důležitost i ve vzdělávání. Pro naše studenty připravuje hodiny, které jsou plné zajímavostí a nečekaných spojitostí, které vám pomohou si učivo zapamatovat.

Anna P. (chemie)

Anička je studentkou doktorského studia na chemické fakultě VUT v Brně, obor Spotřební chemie. Učení sama sebe ji baví stejně tak jako učení druhých. Ráda objevuje nové úhly pohledu a motivuje studenty. Ze všeho nejvíc nesnáší tupé učení se nazpaměť, proto klade důraz na pochopení základních pilířů, na kterých chemie stojí a s jejichž znalostmi i ty nejsložitější reakční mechanismy a komplikované početní příklady dávají smysl. U nás učí již od roku 2015 a znát ji můžete i z výukových videí na našem youtubovém kanále. Naši studenti říkají, že díky Aničce začali chemii chápat a dokonce ji mít rádi.

Petr R. (chemie)

Petr je doktorandem na VŠCHT. Je doslova z chemické rodiny, oba jeho rodiče jsou totiž také chemici. Chemií tak žije odmalička a jeho hodiny se vyznačují dobrou náladou a častým smíchem, protože Petr si umí udělat legraci i sám ze sebe. Možná si tak ani nevšimnete, že se efektivně učíte těžké partie chemie. 

Lucia I. (chemie)

Lucia studuje chemie již v doktorském stupni a lásku k tomuto předmětu předává i našim studentům. Je velmi precizní a na výuku se pečlivě připravuje tak, aby žákům předala to důležité k přijímačkám formou, která jim látku co nejvíce usnadní.

Lucie R. (chemie)

Lucka kromě toho, že je našimi studenty oblíbená lektorka chemie, je také youtuberka. Pokud neznáte, určitě si najděte kanál Chemická nalejvárna a tam uvidíte, jak velký talent na vysvětlování chemie Lucka je.

a mnoho dalších